Co je u nás nového? - aktualizované 23.2.2021

Používáte Internet Explorer 6 nebo 7. Doporučujeme update na verzi Internet Explorer 9 nebo novější. Tato verze vám umožní využívat naše stránky bez omezení a nabídne vám bezpečnější a lepší zkušenost.

Úvod
PŘIHLÁŠENÍ | REGISTRACE
V Anglii je 6:33pm (jsme zavřeni)
Následuj nás naFacebook | Kontakt

Co je u nás nového? - aktualizované 23.2.2021

23.2.2021

V minulém týdnu se nám podařilo vyjednat s DPD novou smlouvu, která vám všem zaručuje výrazně nižší ceny za přepravu zásilek jak tomu bylo doposud. Protože od 1.1.2021 již není možné posílat zásilky přes Dolphi Transport, snažili jsme se dosáhnout toho, aby se i cena přepravy u DPD odvíjela od hmotnosti a ne jen od počtu kusů.
Myslíme, že se nám to podařilo, posuďte sami na několika příkladech:

1. Přeprava 1ks zásilky do ČR, hmotnost 10kg - cena £19.46 (dosud £31.15), ušetříte cca 37%
2. Přeprava 1ks zásilky do ČR, hmotnost 20kg - cena £24.46 (dosud £31.15), ušetříte cca 22%
3. Přeprava 2ks zásilek do ČR, hmotnost 7kg a 10kg - cena £38.92 (dosud £62.30), ušetříte cca 37%

Pro přesné ceny doručení do vaší země můžete využít naši kalkulačku.

Aktuálně tedy posíláme zásilky přes DPD a Royal Mail. Případně si můžete zabezpečit vaši vlastní dopravu.

Druhá podstatná novinka platná od 22.2.2021 je, že je opět možné připojistit zásilky a to zatím do maximální hodnoty £500. Sazba za připojištění je 4% z hodnoty zásilky, kterou uvedete. Možnost připojištění se týká pouze zásilek posílaných přes DPD. Jinak platí, že zásilky zaslané přes Royal Mail jsou pojištěny do £20 a zásilky zaslané přes DPD mají základní pojištění £50.

Od konce minulého roku až dosud jsme vám dočasně přestali účtovat skladné, kvůli problémům s dopravou z UK. Protože problémy, které způsobil Brexit se nám podařilo překonat a momentálně vše funguje jak má, rozhodli jsme se od 1.3.2021 opět účtovat skladné u všech balíků, které u nás máte více než 30dní. Platí tedy, že každý balík, který u nás přijmeme můžete zdarma skladovat 30 dní. Po tomto období vám za každý balík budeme účtovat £0.30 za den skladování.

Pouze pripomíname, že od 1.1.2021 platí, že každá zásilka odeslaná z UK musí projít celním řízením.

1. U hodnoty zásilky do 22EUR neplatí příjemce ani DPH ani clo.
2. U zásilek s hodnotou mezi 22EUR a 150EUR příjemce hradí pouze DPH.
3. U zásilek s hodnotou nad 150EUR příjemce hradí DPH a případně i clo. To, zda bude clo platit záleží na zemi původu dané položky (to znamená, kde byla vyrobena) a na sazbě cla (od 0% do cca 22%). To, že zásilka se odesílá z UK neznamená, že se na ni vztahuje bezcelní dohoda mezi UK a EU. Rozhodující je, v jaké zemi byl produkt vyroben, nikoliv z jaké země je odesílán.

Aktuální sazby cla si můžete ověřit například zde.

U zásilek posílaných přes DPD proběhne celní řízení hned po vstupu do EU a to buď ve Francii nebo Nizozemsku podle destinace zásilky. Příjemce obdrží SMS a email s výzvou k úhradě DPH (případně i cla), platí se jednoduše přes platební bránu online. Po úhradě zásilka pokračuje k příjemci. Doručení je aktuálně 5-6 pracovních dnů za předpokladu, že celní dluh je zaplacen stejný den jako byla poslána výzva.

U zásilek přes Royal Mail (pošta) proběhne celní řízení až v zemi doručení a přesný postup se liší podle konkrétní země. Za předpokladu, že hodnota zásilky je méně než 22EUR, zásilka je uvolněná do volného oběhu a nic není třeba platit.

Copyright 2007 - 2018 © Dolphi Couriers Ltd, Všechna práva vyhrazena.Dětské oblečení George, Matalan a Tu. | Stylový špunt