Dôležité informácie k Brexitu a fungovaniu našich služieb. AKTUALIZOVANÉ 12.4.2019

Používáte Internet Explorer 6 nebo 7. Doporučujeme update na verzi Internet Explorer 9 nebo novější. Tato verze vám umožní využívat naše stránky bez omezení a nabídne vám bezpečnější a lepší zkušenost.

Úvod
PŘIHLÁŠENÍ | REGISTRACE
V Anglii je 4:59am (jsme zavřeni)
Následuj nás naFacebook | Kontakt
Konsolidace nákupůCo je to konsolidace zásilek?

Konsolidace zásilek je spojení dvou a více balíků do menšího počtu balíků. Pokud máte například pět balíků, které si chcete nechat přeposlat, konsolidací je možné tento počet snížit třeba i na jeden, pokud to rozměry dovolí, a u většiny kurýrů budete za jeden balík platit nižší poštovné než za pět balíků.

..........

Jak mohu požádat o konsolidaci zásilek?

O konsolidaci požádáte automaticky v momentě, kdy si ve vašem účtu necháte přeposlat alespoň dva balíky najednou. Pokud si nepřejete, abychom vám balíky spojovali, musíte požádat o přeposlání každého zvlášť.

..........

Jakým způsobem provádíte konsolidaci zásilek?

Smyslem konsolidace je mít výslednou zásilku co nejmenších rozměrů a v co nejnižším počtu kusů. Proto bude konsolidace provedena tak, že bude odstraněn zbytečný VNĚJŠÍ obalový materiál za předpokladu, že to neovlivní bezpečnost položek v zásilce, a položky budou vloženy do některé z typizovaných krabic. Jako ochranné prvky, kterými vyplňujeme krabice, používáme tzv. Air pillow cushions - vzduchem plněné igelitové polštářky rozměrů 10x20 cm. Jejich hmotnost je prakticky nulová a skvěle chrání obsah krabice.

..........

Je pravda, že skonsolidováním zásilek se sníží výše poštovného?

Je velmi pravděpodobné, že ano. Většina kurýrů si účtuje poplatky za dopravu podle počtu balíků, takže s čím méně balíků se zásilka skládá, tím budete platit méně za poštovné. Z kurýrů, s nimiž spolupracujeme, jedině společnost Dolphi Transport si účtuje podle celkové hmotnosti a počet balíků v zásilce na poštovné nemá vliv.

..........

Jste schopni konsolidovat veškeré zásilky?

Ne. Pokud zákazník obdrží na virtuální adresu několik velkých krabic, které jsou navíc plné, tak v takovém případě konsolidace prakticky není možná. Téměř každý kurýr má kromě hmotnostních limitů i rozměrové limity, takže zvětšením krabice nad určitý rozměr a hmotnost nedosáhneme žádnou úsporu, paradoxně by poštovné mohlo být dražší. Ideální na konsolidaci jsou malé balíčky, kterých můžeme dát do naší největší typizované krabice 60x46x46 cm i několik desítek. Úspora na poštovném je pak obrovská.

..........

Znamená konsolidace, že mi otevřete moje balíky?

V některých případech ano. Například Amazon je známý tím, že používá zbytečně velké krabice. Pokud budete mít na konsolidaci několik krabic a usoudíme, že odstranění vnějšího obalového materiálu nebude mít na bezpečnost položky žádný vliv, ale pomůže zmenšit hmotnost a výsledné rozměry, tak balíky mohou být otevřeny. Každý obalový materiál má určitou hmotnost a jeho odstranění může znamenat snížení celkové hmotnosti zásilky a tím i částky, kterou budete platit za poštovné.

..........

Skonsolidovali jste mi zásilku a ta nyní čeká u vás, abych si vybral způsob doručení. Právě mi však přišel na mou virtuální adresu další balík a chtěl bych, abychom mi ho přidali k již připravené zásilce. Je to možné?

Bohužel toto není možné. Nový balík bude muset být součástí nové zásilky.

..........

Před dvěma týdny jsem si nechal skonsolidovat své zásilky, zapomněl jsem však na to a teď vidím ve svém účtu, že konsolidace byla zrušena a naúčtovali jste mi nějaký poplatek. Proč?

Každou skonsolidovanou zásilku si u nás můžete skladovat 10 dní. To je dost dlouhá doba na to, aby se každý zákazník mohl rozhodnout, jaký způsob dopravy zvolí. Pokud během 10 dnů nedojde k výběru dopravce, máme za to, že si zásilku nepřejete přeposlat, konsolidace tedy bude zrušena a bude vám naúčtován poplatek 4.90 GBP.

..........


Copyright 2007 - 2018 © Dolphi Couriers Ltd, Všechna práva vyhrazena.Dětské oblečení George, Matalan a Tu. | Stylový špunt