Dôležité informácie k Brexitu a fungovaniu našich služieb. AKTUALIZOVANÉ 12.4.2019

Používáte Internet Explorer 6 nebo 7. Doporučujeme update na verzi Internet Explorer 9 nebo novější. Tato verze vám umožní využívat naše stránky bez omezení a nabídne vám bezpečnější a lepší zkušenost.

Úvod
PŘIHLÁŠENÍ | REGISTRACE
V Anglii je 5:10am (jsme zavřeni)
Následuj nás naFacebook | Kontakt




Pojištění zásilek



Je moje zásilka pojištěná? Pokud ano, na jakou výši?

Ano, každá zásilka je pojištěna, pokud neobsahuje zakázané položky, které není možné pojistit, respektive položky, které jsou přepravovány pouze na odpovědnost zákazníka. Jejich seznam najdete na více místech našich stránek, například i zde .

Výše pojištění závisí na tom, kde se zásilka nachází v momentě škodní události.
• Pokud je zásilka na cestě na vaši virtuální adresu a dojde například k její ztrátě nebo poškození, pojistnou událost řeší zákazník přímo s prodejcem.
• Pokud se zásilka nachází na vaší virtuální adrese v našem skladu, je pojištěna do výše 250 GBP proti ztrátě a poškození.
• Pokud již zásilka opustila náš sklad a je na cestě k vám domů, výše pojištění závisí na dopravci, kterého jste si vybrali. Přesné údaje jsou k dispozici v našich Obchodních podmínkách .

..........

V případě, že jsem si nechal zásilku pojistit do výše 500 GBP a došlo by k její ztrátě na cestě mezi vaším skladem a mou doručovací adresou, dostanu od pojišťovny 500 GBP?

To, kolik vám pojišťovna vyplatí jako náhradu za škodu, závisí na tom, jaká je hodnota ztracené zásilky. Předpokládáme, že pokud jste si ji nechal pojistit na 500 GBP, její hodnota není vyšší. Pokud je tedy její hodnota například 400 GBP a vy to dokážete prokázat fakturou nebo jiným dokladem potvrzujícím její hodnotu v době nákupu, od pojišťovny byste měl dostat těch 400 GBP. Nikdy vám žádná pojišťovna nevyplatí částku vyšší, než je částka, za kterou jste předmětnou věc zakoupil.

..........

Je možné si zásilky připojistit, pokud mi základní pojištění nestačí?

Pokud jde o připojištění během přepravy z našeho skladu k vám domů, ve většině případů ano. Hodnoty, na které je připojištění možno sjednat, plus poplatky je možné zjistit z našich Obchodních podmínek , nebo z kalkulačky poštovního .

..........

Na jakou hodnotu bude pojištěna zásilka, jejíž doprava má v ceně základní pojištění do 50 GBP zdarma a já si ji nechám připojistit na 100 GBP. Bude to 150 GBP nebo 100 GBP?

Koupí připojištění se automaticky ruší základní pojištění, to znamená ve vašem případě bude zásilka pojištěna do výše 100 GBP.

..........

Moje zásilka, kterou si nechávám od vás zaslat domů přes DHL, se skládá ze dvou balíků. Jeden balík má hodnotu 400 GBP a druhý má hodnotu 30 GBP. Nechal jsem si tedy celou zásilku pojistit na 500 GBP. Je celá moje zásilka pojištěna na 500 GBP?

Ve vašem případě se hodnota, na kterou jsou jednotlivé balíky pojištěny, počítá takto:

Celková výše připojištění, které jste si sjednal - 500 GBP se podělí počtem balíků v zásilce a každý balík tedy bude pojištěn na 250 GBP. První balík tedy nebude pojištěný na celkovou hodnotu, druhý bude zbytečně přepojištěný. Co doporučujeme v takovém případě udělat, je nechat si oba balíky zaslat samostatně, balík v hodnotě 400 GBP připojistit na 500 GBP a druhý balík bude automaticky pojištěn na 50 GBP zdarma. V ceně za dopravu ani pojištění nebude žádný rozdíl a oba balíky budou pojištěny do plné výše.

..........


Copyright 2007 - 2018 © Dolphi Couriers Ltd, Všechna práva vyhrazena.Dětské oblečení George, Matalan a Tu. | Stylový špunt